Kredyty na wakacje i inne kredyty sezonowe

Wielu z nas już w maju planuje gdzie pojechać na urlop. Zaczynamy się wtedy również zastanawiać skąd wziąć na to pieniądze. Jeśli nie starczy nam oszczędności na tę wymarzoną wycieczkę zawsze możemy skorzystać z jednej z bardzo licznych ofert banków, czyli z tak zwanego kredytu sezonowego.

Dla instytucji finansowych sezon urlopowy jest świetna okazją aby zarobić, stąd cały wysyp najprzeróżniejszych ofert kredytowych. Procedury z nimi związane są znacznie bardziej uproszczone i istnieje duże prawdopodobieństwo na otrzymanie takiej pożyczki. Jeżeli w danym banku posiadamy na przykład konto, to często możemy liczyć na małe zniżki związane z opłatami. Trzeba jednak pamiętać, że koszty takiego kredytu są przeważnie bardzo wysokie i ten mały rabat tak naprawdę nie da nam zbyt wiele.

Warto więc rozważyć inne alternatywy, na przykład uruchomienie linii kredytowej. Wiąże się to oczywiście z bardziej skomplikowanymi procedurami, jednak oprocentowanie takiego kredytu często jest dużo niższe aniżeli przy kredycie sezonowym. Innym wyjściem może być karta kredytowa. W jej przypadku jeśli w terminie spłacimy zadłużenie wówczas nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów, poza opłatą za wydanie karty.

Jeśli już jednak zdecydujemy na zaciągnięcie kredytu musimy bardzo dokładnie zapoznać z ofertą (sprawdź porównanie kredytów gotówkowych na banki.co.pl). Trzeba przestudiować regulamin i tabele opłat. Warto też porównać tę ofertę z innymi proponowanymi przez konkurencyjne banki. Należy jednak do tego podchodzić bardzo ostrożnie, aby nie okazało się, że wymarzone wakacje kosztują nas znacznie więcej niż przypuszczaliśmy.

Comments (No)

Zostaw komentarz