Jak kupić używane auto taniej?

Zakup nowego, salonowego auta to często marzenie nierealne do spełnienia dla większości z nas. Poszukujemy zatem samochodu nowszego, ale używanego. Czy są sposoby, by kupić takie auto po niższej niż rynkowa, cenie? Oczywiście takie możliwości istnieją i są dostępne dla każdego z nas. Jest to możliwe, wystarczy poświęcić trochę czasu i dobrze poszukać.

Na uwagę zasługują wyprzedaże samochodów z zeszłego rocznika. Często na koniec roku kalendarzowego można kupić takie auto nawet kilak tysięcy taniej lub z atrakcyjnym wyposażeniem dodatkowym.
Bardzo popularne ostatnio stają się też licytacje komornicze. Osoby majętne także popadają w długi. Pierwsze egzekucji podlegają nieruchomości i ruchomości stanowiące własność dłużnika. Licytacje są obwieszczane przez komorników z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem, więc jest czas by przyjrzeć się ofercie i np. samochód kupić po dużo niższej niż rynkowa, cenie. Licytacja i to ¾ ceny oszacowania, przy drugiej licytacji cena wywoławcza to ½ wartości, więc warto.

Samochody demonstracyjne

Auta testowe, pokazowe używane przez dealerów są najwyżej przez okres kilku miesięcy. Samochody te bywają tańsze nawet o 20% od salonowego auta. Przebieg takiego samochodu nie jest duży, gwarancja nadal obowiązuje, a cena kusi. Dla tych, którzy wahają się, czy nie kupić przypadkiem samochodu nowego to może być dobra alternatywa.

Samochody poleasingowe

Innym sposobem na oszczędności jest zakup samochodu poleasingowego (samochody poleasingowe można sprawdzić na leasingmarket.pl). Użytkownicy, po upływie okresu leasingowania, często oddają leasingodawcy, bez wykupu, używane pojazdy. W tym przypadku jedynym mankamentem może być wyższy przebieg takiego samochodu. Głównie bowiem użytkowane są one przez firmy. Pracownicy średnio dbają o czystość wnętrza. Jednak można trafić na łakome kąski i auta zadbane (np. użytkowane przez kadrę kierowniczą)

Warto pamiętać, że zarówno przy kupowaniu samochodu z drugiej ręki, jak i w tych przypadkach należy dokładnie zbadać stan techniczny i poznać wszelkie usterki samochodu, jaki mamy zamiar zakupić. Historia pojazdu ma znaczenie w oszacowaniu ewentualnych kosztów, jakie trzeba będzie ponieść na początku (wymiany części, przeglądy itd.).

Comments (No)

Zostaw komentarz