Jak założyć sklep internetowy?

Sklepy internetowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, dlatego powstaje ich coraz więcej. Założenie tego typu działalności nie jest kosztowne, przy czym nie wystarczy stworzyć strony na serwerze. Trzeba dobrze przemyśleć branżę, dostawców oraz zdefiniować potencjalnych klientów.

Wybierz dostawców

Po określeniu asortymentu, przychodzi czas na to, aby rozejrzeć się za dostawcami. Pamiętajmy, że od jakości sprzedawanego towaru będzie zależeć to, czy klient zdecyduje się ponownie skorzystać z naszych usług. Tak, więc chociaż teoretycznie podczas wyboru dostawcy kluczowym elementem powinna być cena, zwracajmy uwagę również na jakość produktów oraz rzetelność kontrahenta.

Nazwa sklepu

Kolejny krokiem jest wybór nazwy firmy oraz domeny sklepu – powinna być krótka, łatwa do zapisania oraz do zapamiętania. Sam proces zakładania firmy nie jest zbyt skomplikowany, wystarczy zarejestrować się w urzędzie miasta oraz postarać się o regon w urzędzie statystycznym. Kolejna rzecz to założenie konta bankowego, zamówienie pieczątki, zarejestrowanie NIP, należy też wybrać formę opodatkowania. Nie można zapomnieć również o zgłoszeniu się do ubezpieczeń w ZUS-ie oraz zgłoszenia działalności do Państwowej Inspekcji Pracy.

Oprogramowanie sklepu

Najważniejszym elementem podczas zakładania sklepu internetowego jest oczywiście odpowiednie oprogramowanie. To jedna z trudniejszych decyzji, bo od niej zależy wydajność naszej pracy. Możemy wybierać spośród programów darmowych, płatnych lub stworzonych na nasze zamówienie. Jeżeli nie mamy zbyt dużego budżetu, najlepiej zdecydować się na gotowy program, przy czym należy pamiętać o kilku istotnych sprawach. Przed decyzją dotyczącą zakupu oprogramowania, najlepiej jest zrobić listę funkcjonalności, które uważamy za niezbędne, na tej podstawie należy dokonać wyboru kilku programów, które powinniśmy kolejno przetestować, zazwyczaj można to zrobić za darmo. Upewnijmy się, jaki jest całkowity koszt wdrożenia wybranego programu oraz czy można zintegrować go z zewnętrznymi systemami tłumaczy ekspert portalu informacjabiznesowa.pl.

Comments (No)

Zostaw komentarz