Na co uważać biorąc kredyt?

Wiele osób ratuje się kredytami, gdy finanse zawodzą. I dobrze, od tego są kredyty. Jednak należy pamiętać, że pożyczone pieniądze należy oddać. Istniej mnóstwo firm, które udzielają pożyczek, jednak są one dość wysoko oprocentowane. Dlatego jeśli mamy możliwość, należałoby rozważyć pożyczenie pieniędzy w banku.

Czym się różni bank od parabanku?

Bank ma swoje zasady, podlega nadzorowi Banku Narodowego i nie może zrobić niczego, co jest ponad prawem. Parabanki w zasadzie powinny działać tak samo, jednak w praktyce tak nie jest. Żadna instytucja finansowa nie sprawuje nad nimi kontroli One mają swoje własne przepisy i biorąc u nich pożyczkę, musimy się do nich stosować.

Na co zatem zwrócić uwagę?

Przede wszystkim absolutnie nic nie zwalnia nas z odpowiedzialności za znajomość umowy. Musimy ja dokładnie przeczytać, jeśli jest w domu to zaznaczyć niepokojące nas fragmenty by potem dopytać pracownika banku o szczegóły. Ma być tak wyjaśnione, żebyśmy zrozumieli. Złym pomysłem jest wierzyć na słowo pracownikowi banku, jeśli takie opcji nie ma zapisanej w umowie, ponieważ jeśli dojdzie do nieprawidłowości, to bank będziemy rozliczać wyłącznie z umowy. Nie z tego, co powiedział pracownik. Jeśli umowę mamy tylko w banku, musimy ją przeczytać przy pracowniku, wyjaśniając niepokojące kwestie. Należy pamiętać, że jeśli pracownik bardzo nas pogania, wręcz uniemożliwia przeczytanie umowy, w bardzo dużym prawdopodobieństwie, ta umowa wpakuje nas w problemy.

Co jest ważne w umowie?

Z pewnością kwota, którą pożyczamy. Bardzo ważna jest też kwestia, ile dodatkowych opłat będziemy mieli i co najważniejsze, czy bank w międzyczasie przewiduje dodatkowe opłaty. Wszystko to bowiem będziemy mieli włożone w kolejne raty kredytu, który obowiązuje przez cały okres. Rata kredytu, jeśli jest stała, to nie ma specjalnie powodu do kontrolowania, jednak wiele zależy od rodzaju kredytu i sytuacji, którą umowa przewiduje. Okres obowiązywania umowy jest właściwie z góry ustalony, jednak warto sprawdzić, jakie są możliwości wcześniejszej spłaty kredytu, z czym to się wiąże. Warto tez dowiedzieć się, co będzie, jeśli spóźnimy się z ratą dodaje ekspert Bankihipoteczne.pl.

Comments (No)

Zostaw komentarz