Warunki leasingu konsumenckiego. Na co zwrócić uwagę.

Decydując się na leasing powinniśmy, tak samo jak w przypadku kredytu wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów, ponieważ jest to takie samo zobowiązanie jak każde inne, a więc warto abyśmy mieli szansę na wybór jak najbardziej korzystnej opcji.

Przede wszystkim na początek postarajmy się znaleźć jak najwięcej ofert leasingu. Pamiętajmy, że niektóre firmy zajmują się na przykład leasingiem aut konkretnej marki, albo o konkretnym przeznaczeniu. Musimy więc wybrać takie opcje, które nas interesują. Wybrane oferty powinniśmy dokładnie przeanalizować. Musimy więc sprawdzić jakie koszty poniesiemy w związku z umową, czyli na przykład ile wynosi opłata wstępna, na jakim poziomie kreują się ewentualne prowizje, jak wysokie są raty, czy są jakieś opłaty związane z wykupem takiego auta, a jeśli tak to ile one wynoszą. Powinniśmy się także dowiedzieć ile wynosi tak zwany depozyt gwarancyjny. Istotną kwestią jest też to ile wynosi oprocentowanie leasingu, a także czy możemy skorzystać w niego w obcej walucie.

Bardzo ważną kwestią są warunki przewidziane w umowie, zarówno te dotyczące praw i obowiązków obu stron, ja i te związane z ewentualnym wcześniejszym zerwaniem takiej umowy, czy w takim przypadku są przewidziane jakieś kary i ile one wynoszą. Zanim zaczniemy się przygotowywać do podjęcia leasingu należy także dowiedzieć się jakie dokumenty powinniśmy przedstawić. Leasing konsumencki z pewnością posiada wiele zalet, ale to nie znaczy, że decyzję z nim związaną powinniśmy podejmować „z marszu”, ponieważ ofert tego typu jest coraz więcej i każda z nich oferuje inne warunki co potwierdza zestawienie ofert leasingowych na www.investto.pl.

Comments (No)

Zostaw komentarz