Kim jest doradca finansowy?

Od pewnego czasu wiele się słyszy o doradcach finansowych. Teoretycznie wszyscy wiemy czym taki człowiek się zajmuje. Jednak zanim zdecydujemy się na skorzystanie w jego usług warto jest dokładniej sprawdzić kim on jest i czym się zajmuje.

Nasze społeczeństwo nie jest biegłe w dziedzinie finansów. Wielu z nas decydując się na kredyt czy pożyczkę robi to szybko i praktycznie bez zastanowienia, często kierując się zasadą „idę tam gdzie dadzą więcej i jak najszybciej”. Nie jest to jednak dobre podejście. W związku z tym, że tak liczna część społeczeństwa nie potrafi sobie poradzić z wyborem czy to kredytu czy też jakiegokolwiek innego produktu, na przykład funduszu, powstał taki zawód jak doradca finansowy.

Jest to przede wszystkim osoba posiadająca odpowiednią wiedzę z zakresu ekonomii, finansów czy też bankowości. Jego zadanie polega na tym, aby po przeanalizowaniu sytuacji materialnej klienta pomóc w dokonaniu wyboru najlepszego, w jego sytuacji produktu finansowego i stworzyć odpowiedni plan. Aby to jednak uczynić taki pracownik musi wcześniej porównać i przeanalizować dokładnie oferty różnych banków i przedstawić ich wady oraz zalety klientowi, dzięki czemu taki konsument także będzie się mógł wyedukować w tym zakresie. Jednak na tym się kończy rola takiego doradcy. Musi on bowiem co jakiś czas monitorować sytuację klienta względem oferty, na którą się zdecydował i jeśli występują w planie jakieś niedociągnięcia czy błędy powinien je na bieżąco niwelować.
Jeżeli na przykład staramy się o kredyt hipoteczny to doradca finansowy (lista doradców finansowych znajduje się na stronie doradcy.co.pl) nie tylko pomoże nam w dokonaniu odpowiedniego wyboru, ale też jeśli będziemy chcieli może nam udzielić wsparcia przy wypełnianiu i kompletowaniu odpowiedniej dokumentacji i takiej argumentacji naszego wniosku, abyśmy te środki otrzymali.

Comments (No)

Zostaw komentarz